top of page

YENGEÇ YENİ AYI


Herkese merhaba;


29.06.2022 Ankara saatiyle 05:52’de gökyüzünde yeni ay oluşacak. Ay ve Güneş tam olarak haritanın 12. Evinde kavuşuyor ve bizler artık biliyoruz ki tam kavuşum anları her daim çok çok önemlidir. Yeni aylarda şans noktası yükselende, dolunaylar da IC noktasında olur, yani köşe evlere denk gelir. Bu durum ise bizlere yeni ay vakitlerinde şansımızı ve talihimizi bloke eden, tıkayan her şeyi bırakabileceğimizi gösterir. Ancak yeni aylarda genellikle niyet oluşturmak, tam olarak her ne ise istediğimiz başlamak adına hilal fazını beklemek daha doğru olacaktır.


Yeni aylar başlatma enerjisi taşır ve niyeti oluşturmak bu fazda önemli olacaktır ancak eyleme geçme durumunu hilal fazına ertelemek niyetlerimiz açısından çok daha destekleyici olacaktır. Tekrar an haritasından bahsedecek olursak, yeni ay ve Lilith kavuşumunun üstünde durulacak en önemli görünümlerden biri olduğunu vurgulamak yerinde olacaktır. Ay ve Güneş Yengeç burcunda Lilith ile kavuşuyor. Bu durum özellikle hane içindeki kadınların, birdenbire düşman gibi davranması durumunu ortaya çıkarabilir. Bu sebeple biraz annelere dikkat etmek gerekecektir. Yine Ay ve Güneş’in jüpitere attığı kare açı da bu an haritası açısından oldukça önemlidir. Jüpiter tam şu an durduğu yerde Satürn gibi de çalışır durumdadır bu sebeple ilahi olana sığınmak, ondan destek istemek çok önemlidir. Özellikle belirtmekte fayda var ki, önümüzdeki zamanlar insanlığı biraz zorlayacak ve zaman zaman isyan noktasına getirecek kadar sınayacaktır. Sosyal alanlarda bu durumlara daha fazla maruz kalabiliriz. Bu sebeple her daim sakin kalmak, sebat etmek ve sağduyu ile hareket etmek herkes açısından çok önemlidir.


Koç burcunda ilerleyen Mars, uzun zamandır Oğlak burcunda seyreden Plütodan kare açı almakta ve bu açı ilişkiler, açık düşmanlıklar, ortaklıklar evine etki ediyor. Bu sebeple tüm bu hususlarda çok çok dikkatli olmamız gereken zamanlarda olduğumuzu söylemekte fayda olacaktır. Aynı zamanda Plütonun Venüse yaptığı güzel açı, bahsettiğimiz bu sert açıların etkisini biraz olsun sağaltabilecek niteliktedir. Ancak yeni ayın 12. evde gerçekleşmesi bizim bazı şeyleri görmemizde, yorumlamamızda bizi engelleyecektir. Bu demek oluyor ki bazı yaşananların tam olarak nereden geldiğini, neden kaynaklandığını anlamakta güçlük çekebiliriz. Merkür de İkizler burcunda ilerlemekte ve Satürn ile arasında oluşan üçgen açı ybizler açısından yine destekleyici olacaktır. Dolayısıyla bu süreçte dua etmek, içinde bulunduğumuz tüm zorluklardan Yaradana sığınmak ve O’na teslim olmak çok önemlidir.

Sizlerle yeni ayda başlayıp hilal fazına kadar üç gün boyunca okuyacağınız bir esma çalışması paylaşacağım. Çalışmaya başlarken önünüzde bir bardak su ve sol avuç içinizde bir kuvars kristali bulundurmanız enerji açısından çok destekleyici olacaktır. Bu süreçte çok fazla et tüketmemenizi ayrıca öneririm ve özellikle bu dönemde suyu fazlaca tüketmeniz zikredeceğiniz esma açısından oldukça önemli olacaktır bunu da özellikle belirtmek isterim.


Zikredeceğiniz esma;


EL KUDDUS: 170

Tüm eksikliklerden kusurlardan müberra ve uzak olan münezzeh, pürü pak olandır. Tüm yarattıklarını madden ve manen tüm ayıplardan, günahlardan, kötülüklerden temizleyip arındıran.


“Ruhumu, bedenimi, zihnimi arındırıp temizlediğin için şükürler olsun.”


Benim ve bütünün en yüksek hayrına…

Nazan Gönültaş

94 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page