top of page

YAY DOLUNAYI


Herkese merhaba;


14.06.2022 Ankara saatiyle 14:51’de Yay burcunun 23 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay tam gerçekleştiği anda harita ters akslarda yerleşmiş görünüyor, yani Yay burcu 3. evde, İkizler 9. evde yerleşmiş oluyor ve dolunay Neptün’den ciddi bir kare açı alıyor. Dolunay esnasında haritada Terazi burcu yükseliyor ve tam karşıtında Mars ve Şiron kavuşuyor. Yükselene karşıt atan, Koç burcunda oluşan bu kavuşum bize Şiron yaralarına göstereceğimiz şefkatten bahsetmektedir. Bu görünüm şefkatten nasıl beslendiğimize vurgu yapıyor ve bizlerden kesinlikle denge istiyor. Hayatımızda 3-9 aksına dair neler yaşıyorsak bunların hepsi dengeye gelmek zorunda diyor bizlere bu dolunay. Hali hazırda Satürn de retroya başlamışken, bu dolunayın bize en net mesajının bu olduğunu söyleyebiliriz. Nedir bu konular diye bakarsak 3 ve 9 aksını içeren konulardan bahsetmeliyiz bilhassa 3. ev konuları çok ama çok önemli. 3. ev kardeşler kuzenler, yakın akrabalar, komşularla alakalı durumlardan bahseder fakat şu an Yay burcunun 3. eve yerleşmiş olması uzak diyarlar uzak ülkeler ile çok çok alakalı görünüyor. İlkokul zamanlarındaki hayat diziplinimizle de ayrıca alakalıdır bu konular.


Aynı zamanda haritada Güneş’in İkizler burcunda ilerlemesi, Merkür’ün yine İkizler burcuna geçmesi yani tüm bu aksiyon gerçekleşirken bu olayların 3-9 aksında olması aslında bizim 9. ev konularından da ciddi bir şekilde etkileneceğimizi vurguluyor. Şöyle ki ağırlığı 9. ev konularına vermeliyiz, özellikle yabancı ülkeler, yabancı projeler ile ilgili adımlarımızı büyütmeli, genişletmeli ve dönüştürmeliyiz. Bu görünüm aynı zamanda Baık burcundan da bir kare alıyor ve aynı zamanda 6. evden alıyor bu açıyı. Bu da bizlere günlük rutinlerimizi değiştireceğimizi ifade ediyor fakat bu alan sis ve pus altında. Bu sisi pusu dağıtmek için de Koç burcundaki Şiron Mars kavuşumunu, yine onlara yaklaşan ve Koç burcunda ilerleyen Jüpiteri çok doğru değerlendirmek gerekiyor diyor çünkü Şiron ve Mars kavuşumu Ay’dan da 120 derecelik açı alıyor.


Güneş ve Ay’ın 5. Evdeki Satürn’den destekleyen bir açı alması ise özellikle çocuklarımızla ilgili disiplinize ettiğimiz birçok noktada, dolunayın çok güzel ödüller vereceğinden bahsediyor. Buna disiplinle ettiğimiz dualar da dahildir. Bununla birlikte bizlerin haritalarımızdaki 3-9 aksı, Yay İkizler aksı o kadar önemli ki bu dolunayda, bize bir kere daha üstüne basarak yazmak, hayatı, günlük rutinlerimizi planlamak, hedeflerimizi sadece zihinde değil yazarak hayata geçirmek, tanımlamak ve gerçeğe dönüştürmekten bahsediyor. Özellikle belirtmek isterim ki dolunayın enerjisi biraz baskın bir enerji, başımızda ağrılar olabilir, sanki basınç varmış gibi hissedebiliriz Şiron, Mars ve Ay arasındaki ilişki bu etkiyi verebilir. Tüm bunlarla birlikte haritada gitmemiz gereken yer ise kesinlikle 8. evdir. Özellikle kendi köklerimizden getirdiğimiz, yıkamadığımız, disipline edemediğimiz konuları şu anda disipline edebilir ve kendi geleceğimizi oluşturabiliriz. Haritanın 8. evi dolunayda çok aktifleşecek ve her birimizin hayatlarına belirli bir minvalde bu durum yansıyacak. Hem Mars hem Merkür hem Kuzey Ay Düğümü hem de Uranüs dolunay esnasında haritanın 8. evinde bulunuyor ve bize potansiyelimizi açığa çıkartmamız adına ciddi destekler veriyorlar. Sözün özü hem fiziksel hem ruhsal hem de spritüel potansiyelimizi ortaya koyma zamanı der bize bu dolunay.

Sizlerle bu dolunayda faydalanmanız için bir çalışma paylaşacağım. Çalışmaya başlarken sol avuç içinizde bir kuvars kristali ve önünüzde bir bardak su bulundurmanız enerji açısından destekleyici olacaktır. Tam dolunay anında başlayarak 21 gün devam edebilirsiniz.


"ES SÂDIK 195" Verdiği sözde duran, doğru söyleyen, gerçek ve doğrudan dönmeyendir. ( Karşıma çıkan tüm herkes sadıktır, sıddıktır. ) "Sadakatle onurlandırdığın için şükürler olsun."


Benim ve bütünün en yüksek hayrına…

Nazan Gönültaş

145 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page