top of page

TERAZİ DOLUNAYI16.04.2022 tarih Ankara saatiyle 21:55’de Terazi burcunun 26 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunay esnasında Akrep burcu da 26 derece ile yükseliyor, özellikle vurgulamak gerekir ki spiritüalizmin zirve yaptığı bir dolunay yaşayacağız. Her zaman belirttiğimiz üzere Dolunay zamanları tüm bağımlılıklardan arınmak, kurtulmak adına insanlara muazzam fırsatlar verir. Bu dolunay ise artık ciddi manada dengesizlik yaratan tüm bağımlılıklardan arınmaya dair çok güçlü bir enerji taşıyor. Ancak Dolunayın ciddi kadersel etkiler taşıdığını da önemle vurgulamak isterim. Bizler şuna tüm kalbimizle inanmalıyız ki “Olanda hayır vardır” ancak konu ya da olay kişinin bireysel anlamda başına geldiği sürece, kişi o duyguyu yüzde yüz ya da tam olarak idrak edemez. Fakat bu dolunay, herkesin yaşananları ya da yaşanacakları yüzde yüz idrak edebileceği kadar güçlü bir etki taşıyor.


Tüm bunlar olurken haritada Neptün Jüpiter kavuşumu dolunaydan görünmezlik açısı alıyor ve kökleri etkiliyor bu durum aynı zamanda. Kavuşumun olduğu burç ise Balık burcu yani kurban bilincini en gölge yanlarıyla en etkili şekilde çalıştıran burç. Dolayısıyla ah vah etmenin, kurban bilincine girmenin ciddi anlamda kişiyi negatife düşürebileceği bir dolunaydan bahsetmek mümkün. Haritada 3. evde Satürn, Mars ve Juno çok özel etkide çalışıyor. Çünkü Satürn hava grubu olan Kova burcundaki yolculuğunu bitirerek su grubu olan, Balık burcuna geçmeye doğru emin adımlarla ilerliyor. Bu esnada Neptün’ün Balık burcunda olması bizleri bu kurban olmak enerjisinden sıyrılmak, bu bilinci bırakmak adına ısrarla uyarıyor. Yani bu demek oluyor ki, her türlü bağımlılıktan kurtulmak adına elimizden geleni yapmak durumundayız. Nitekim şu an Oğlak burcunda ilerleyen Plüto, Kova burcuna geçtiğinde bizim adımıza tüm bunları bir şekilde yapacaktır, ancak bu şekiller ani, sıradışı ve yıkım enerjisi ile oluşacaktır. Bu sebeple biz kendi irade, idrak ve bilincimizle bunu başarırsak yine bizim açımızdan çok daha iyi olacaktır.


Tüm bunlarla birlikte dolunay haritasının 5. evinin de son derece aktif olduğunu belirtmek gerekir. Dolunay zaten 5-11 aksında gerçekleşiyor ve Şiron da dolunay esnasında 5. evde bulunuyor. Şiron belirli bir süredir kendisinden pek bahsedilmese de gökyüzünde çok aktif rol alıyor ve çok ciddi karmik yaralardan, aynı zamanda bu yaraların şifalarından bahsediyor. Yine Güneş’in de burada olması kesinlikle karma ile olan çekişmeyi bırakmak gerektiğinden bahsediyor bizlere. Bir haritada 3-4 ve 5. evler bizim en yakın çevremiz, ailemiz köklerimiz ve karmamızı ifade eder, haliyle bu evlerle alakalı her konuda bağımlılıkları bırakmak zorundayız. Hayatımızı terazide dengeye getirebilelim, talihli olabilelim, şans bizlerden yana olsun diye bu son derece gereklidir. Dolunay esnasında Güney Ay Düğümü de 12. evde ve 12. evde olması Ay ritüellerinin muazzam çalışacağını, bize geçmişten birçok şeyi hatırlatabileceğini ifade ediyor. Ez cümle köklerimizi ciddi amlamda uyaracak, bizleri derinden etkileyecek bir dolunayla karşı karşıya olduğumuzu söylemekte fayda var. Uyanışa geçen ruhların muazzam sıçramalar yaşayacağı vefakat bu süreçte ciddi etkiler alacağı bir dönemdeyiz. Bu sebeple bol bol içe dönerek meditasyon, ibadet yaparak arınmak herkesin yüksek yararına olacaktır.


Dolunay etkisinden en düşük tesiri almak ve şifayı hissedebilmek adına EL VEDUD esmasını zikretmenizi ehemmiyetle vurgulamak isterim. Tüm bu ciddi ve ağır etkileri absorbe edebilecek yegane duygu sevgidir. VEDUD esması ise şefkat hissini en yüksek dereceden titreştirir. Dengenin ciddi anlamda terazisinden taştığını vurgulayan bu dolunayda, her şeyin dengeye gelebilmesi adına yine varoluşa dair her şeyi dengeye getiren sevgi ve şefkatten faydalanmaktan başka yol yoktur.


Benim ve bütünün en yüksek hayrına

sevgi ve şifayla...

Nazan Gönültaş

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page