top of page

TARİHİ KAVUŞUMLAR VENÜS ,NEPTÜN KAVUŞUMU


Herkese merhaba;


27.04.2022 tarih Ankara saatiyle 22:11’de Neptün ve Venüs Balık burcunda kavuşuyor. Bu kavuşum 30 Nisan da yaşanacak olan Güneş tutulmasının sert etkilerini bir nebze olsun sağaltmak için çeşitli fırsatlar sunuyor. Yani bizlere güzel bir nefes olacak da diyebiliriz ve bu nefes kesinlikle en fazla ilişkilere dair olacak. İlişkilere dair sisli, puslu, belirsiz olan her şeyin açığa çıkacağı bir dönemden bahsetmek mümkün. An haritasında Venüs ve Neptün tam kavuşum halindeyken Yay burcu yükseliyor. Yay burcu ateş elementini temsil eden burçlardandır ve gökyüzünde uzun bir süredir Koç burcunda seyreden Şiron da yine bir ateş elementi burçta yerleşmiştir. Aynı zamanda kavuşum anında Ay da Koç burcunda yani ateş elementine haiz bir buçtadır. İşte buradan alacağımız mesaj ateş elementinin son derece baskın olacağıdır. Bu derece ateş yoğunluğunu ise an haritasındaki Merkür ve Plüto arasındaki toprak üçgeni dindirecektir. Bizlerin de bu kavuşum anında toprak elementini çalıştırmamız gerekiyor.


Kuzey Ay Düğümü’nün de Boğa burcunda yani bir toprak elementine haiz burçta olması ve Boğa burcunun yönetici gezegeninin Venüs olması, Venüs’ün ise Neptün ile kavuşumu gerçek anlamda özel etkiler barındırıyor. Fakat bu kavuşumun su grubunda olması kişilerin toprağa gidebilmesini engelleyebilir. Güney Ay Düğümü’nün de Akrep burcunda yani bir su grubu burçta olması kişileri bu konuda zorlayabilir. Güney Ay Düğümü her zaman konfor alanıdır, çekildiğimiz alandır ve gökyüzündeki bu yoğun su oluşumu bizlerin su elementinin etkisinden çıkmamızı zorlaştırabilir. Atalara, geçmişe ait negatif etkilere, Balık burcunun en gölge yanı olan kurban bilincine ve zorbalığa meyletmemek en önemli husus olmalıdır. Venüs aşkın gezegenidir der kadimler ve Neptün ise bir üst oktavı ilahi aşkı temsil eder. Venüs Neptün kavuşumunda insanlar en çok ruh eşleriyle alakalı arayışlar ve geçişler yaparlar. Şöyle ki ruh eşlerimizi hayatlarımıza davet etmek adına çok özel zamanlardayız. Venüs Neptün kavuşumunun tam olarak tutulma öncesi gerçekleşmesi ciddi anlamda bizlere bu konuda kişilerin hayatında uzun süredir dünya zamanıyla sisli olan venüsyen ve neptünyen tüm konuların açığa çıkabileceğini gösteriyor. Herkesin kendi haritalarında Venüs ve Neptün nerede ise ve transitte bu kavuşum hangi evlerde gerçekleşiyorsa kişiler buradan belinmezlikleri kaldırmalı, o ev konuları ile ilgili tüm sisleri dağıtmalıdırlar. Tesirin bir tetiği de ateş grubu evlerinde olduğu için bu konuda çok dikkatli olunmalı ve o ev konularından galeyana gelinmemelidir.


Şunu özellikle belirtmek isterim ki; herkesin hayatında layık olduğu her şeyi çekebileceği bir dönemi vurguluyor bu kavuşum. Mars’ın da balık burcunda olması, seçim yaparken bıkkınlık bezginlik halleri yaşatabilir, iç hesaplaşmalara ve hatta buhrana sürükleyebilir. Bilhassa gençler bu durumdan fazlasıyla tetik alabilir fakat hayatta var olan her etkiyi, gölge yandan sıyırarak yaşamak da bizlerin elindedir. Dolayısıyla bu ilahi kavuşumdan en yüksek oktavda faydalanmak adına daha içe yönelerek akışta kalmak, ebeveynlerin çocuklarının içsel sorgulamalarına şefkatle yaklaşması, onları bilhassa seçimleri konusunda desteklemeleri oldukça önemlidir. Özetle belirtmek gerekirse gökyüzü uzun zamandır sıkışık enerjiler barındırmakta, tüm gezegenler art arda belli burçlarda toplanmış durumda. Bu yığılma ve sıkışmışlık hali en çok insanın ruh haline ve sinir sistemine saldırdığı için ve yoğunluklar, çocukları gençleri temsil eden evde bilhassa gerçekleştiği için bu ilahi açıların, ara ara ilahi sistemin bizlere bir damla nefes olmak adına sunduğu bu fırsatların, farkına varıp, bu açılardan en yüksek hayır ve en yüce şekilde faydalanmak da kesinlikle bizlerin elindedir. Ben de sizlerle bu açılardan faydalanmak adına çeşitli ritüeller paylaşacağım. Bütüne katkı olması dileğiyle


Benim ve bütünün en yüksek hayrına…

Nazan Gönültaş

127 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page