top of page

RETROSUZ BİR DÖNEM

Herkese merhaba,


04.02.2022 ile başlayan gökyüzündeki gezegenlerin tamamının düz seyri 24.02.2022 tarihine kadar devam edecektir. Gökyüzünde hiçbir gezegenin retro seyirde olmaması belirli bir süre geçtikten sonra -ki burada “21 gün” ayrıca önem arz etmektedir çünkü burada önemli bir morfik alan oluşmakta, güzel bir senkronizasyon yakalanmış olmaktadır- hayat akışında kişilere destek olacaktır. Şöyle ki; Vurgu hep öne vuruşla kendini ifade edecektir. Geçmişte her ne varsa, bilhassa takıntılar adına kurtulabileceğimiz, geleceği gözetleyebileceğimiz aslında en doğru ifadeyle tam şu An’ı dönüştürebileceğimiz özel vakitlerdir bu dönemler.


Bahsettiğim etki başlarken an haritasında nasıl görünümler olduğu önemlidir. Burada ilk bahsetmek istediğim husus, haritadaki Satürn Güneş kavuşumu olacaktır. Bu 28 yıllık bir süreci kapsayacak olan çok önemli bir etkidir. Beslenmek ile ilgili temalarımızın sıradışı bir şekilde değişkenlik gösterebileceği, bu konuyla ilgili ciddi farkındalık gelişmesinin gözlemlenebileceği bir dönemden bahsetmek doğru olacaktır. Yine Satürn’ün Güneş ile teması, yaşam enerjimizin gerçekten kimden, nereden, hangi kaynaktan geldiği ile alakalı konuları önümüze serecektir. Burada en önemli nokta aile köklerimiz, bilhassa baba tarafındaki köklerimizle ilgili temaların daha vurgulu olacağıdır. ‘’Rahman’’ konuları diye vurgulamak konuyu daha anlaşılır kılacaktır çünkü biliyoruz ki baba Rahman anne Rahim olandır. Bu sebeple, yaşam enerjimizi ilgilendiren her bir temayla ilgili olarak kimi, neyle suçladığımız konusunda düşünmemiz gereken bir dönem olduğunu belirtmekte fayda vardır. Ayrıca gökyüzünde Uranüs’ün bu kavuşuma kare açı yapmış olması sebebiyle, doğduğu andan itibaren baba ve babadan gelen etkilerle ilgili problemler yaşayan kişiler, bu problemlerin asıl kaynağının ne olduğuna dair bir çözüm yoluna girmeli, özellikle suçlama enerjisini bırakıp ilerlemeye yönelmeli ve kendisini o konuda şifalandırmalıdır.


Uranüs’ün Boğa burcunda, Satürn Güneş kavuşumunun Kova burcunda olması bu konuları, maddi anlamda beslenememe ve sevgi şefkat yoksunluğu minvalinde tezahür ettirecektir. Burada kişi sevgiye olan bakış açısını düşünüp sorgulamalı, yine aynı şekilde sevgiyi isteme konusunda nasıl bir tutum içerisinde olduğunu anlamalıdır. Bu konu bütün bir yıla ve hatta önümüzdeki 4-5 yıla damgasını vuracak kadar önemli bir konudur. Çünkü Plüton da uzun zamandır Oğlak burcunda bizleri buna benzer konularla ciddi anlamda yormuş ve yoğurmuş bulunmaktadır. Henüz yeni alattığımız Venüs’ün Oğlak burcundaki retrosu, yine Merkür’ün aynı burçta retro olması ve bu sırada Mars’ın da Oğlak burcunda seyretmesi; Dişil-Eril dengesinin ciddi anlamda değiştiğini bizlere göstermiştir. Yani hem Venüs hem Mars konuları hem de Dişil-Eril dengesi sıkı bir şekilde Plüton’un terbiyesinden geçmiş bulunmaktadır. Dolayısıyla bu döngüdeki davranış biçimlerimiz önümüzdeki 4-5 yıllık döngüyü ciddi bir şekilde etkileyecektir.


Ehemmiyetle altını çizmek gerekir ki; Oğlak burcunun her daim koşulsuz bir şekilde beklediği şey disiplindir, gerçek bir ciddiyettir. Aynı zamanda bir o kadar da dürüstlük ister, en başta da kişinin kendisine karşı olan dürüstlüğüdür buradaki istek. Dolayısıyla ufacık bile olsa kişinin kendini kandırdığı ve aldattığı ihtimaller varsa bu konuda asla anlayış göstermeyeceğini vurgulamak önemlidir.


Bahsetmek istediğim bir diğer husus ise Neptün’ün uzun yıllardır seyrini sürdürdüğü balık burcunun bu dönemde Jüpiter’i de ağırlamasıdır. Jüpiter seyrini balık burcunun önemli derecelerine doğru sürdürüyor ve aslında bütün bahsettiğimiz konularla ilgili kişilere yardım için elinden geleni yapmak adına ışıldıyor. Ciddi anlamda destekleyici üçgen açılar mevcut, bu sebeple kurban bilincini büyütmekten ziyade sorunları çözümleyerek ilerlemek her açıdan çok etkili olacaktır.


Katkı olması dileğiyle…


Sevgiler


Nazan Gönültaş

11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page