top of page

MERAK EDİLEN SORULAR VE CEVAPLARI


MERAK EDİLEN SORULAR Bugün kimlerin hayatında hangi neşeli dokunuşları yapabilirim?


Kendime ve bütüne nasıl faydalı olurum?


Kendime bu soruları sorduğum anda sizlerle bu yazıyı paylaşmak istedim.Sabah kalkar kalkmaz evinizi havalandırın. Hiçbir işiniz olmasa dahi  (ki bu imkansızdır) kalkıp evin içinde yürüyün, spor yapın, bir bardak su için ki vücudunuz ve eviniz hareket enerjisiyle, dolayısıyla bereket enerjiyle dolsun.Sürekli ağrılarınızdan şikayet edip, eğilip kalkmaya üşeniyorsanız daha çok şikayet edersiniz.


Bereketsizlikten şikayet edip, kurtarıcı bekliyor ve harekete geçmiyorsanız daha çok şikayet edersiniz. Unutmayın ki hareket berekettir. Tekrarlanan olaylardan, konulardan şikayet ediyor, konuya, olaya bakış açısını değiştirmiyorsanız ömür boyu o çemberde döner durursunuz. Bir Şaman Atasözü der ki;


“Ders sen öğrenene kadar devam eder.”


Şunu asla unutmayın ki; neyi çok konuşursanız onu büyütürsünüz. Sürekli şikayet ederseniz, evren zevk aldığınız bu konuları  büyüte  büyüte, değişik form ve hallerde önünüze sunmaya devam edecektir.  Sürekli şikayet etmek, aslında bilinçaltının bize verdiği bir uyarıdır. Bu kişilerin aslında ilgiye, alakaya ihtiyacı vardır. Sevgi ve değer yoksunluğu kişiyi ya sık sık hasta eder ya da karşısına sürekli şikayet edecek sorunlar çıkartır. Bu kişiler çevrelerinde olmanız için geçerli sebepler üretir. 


Lütfen artık kendinize acımayı bırakıp silkelenin. Siz kendinize ne kadar değer verirseniz, o kadar değerlisiniz. Hayatta her şey siz izin verdiğiniz kadardır ve evren gözlerinizin gördüğünden çok daha fazlasıdır.


Benim ve bütünün en yüksek hayrına…


Nazan Gönültaş


CEVAPLARI


1 - Koşulsuzca kimlere bariyerlerimizi indiriyoruz?    


*Kimseye tamamen tüm bariyerlerimizi indirmiyoruz. Koşulsuz yaptığımız tek şey sevmek olmalı.


2 - Kimlerden, nelerden, hangi cümlelerden, hangi düşüncelerden negatif enerji yükleniyoruz?*Yanında olduğumuz kişiler çok önemlidir çünkü bazı insanların yanında halsizleşiriz, küçülürüz adeta yaşam enerjimiz emilir. İşte bu demektir ki; o kişiyle aynı frekansta titreşmiyoruz. Bu kişiler öncelikle kök çakramızı tıkıyor ve bu sebeple dünya ana ile olan bağlantımızı kesiyorlar. Böyle insanlarla bağlarımızı kesmemiz gerekir gerek eterik gerekirse fiziki olarak. Bizler bazen de kendi kendimizi manüpüle ederiz. Böyle durumlarda hemen düşüncemize ve o an ortamda ne konuşulduğuna bakmalıyız,  konu bizimle aynı frekansta titreşmiyor ise düşünce kirli ve adaletsizdir, bu sebeple konuyu kapatmalı ve o düşünceyi eritmeliyiz.


3 - Hangi zamanlar ve mekanlar enerjimizi düşürüyor?


* Bazı zaman ve mekanlar bize kasvetli, yorucu gelir, bunu hemen enerjimizden anlarız. İşte böyle durumlarda mümkünse o mekanı terketmeli ama bunu yapamıyorsak da mekanın enerjisini değiştirmeliyiz. 


4 - Evimizdeki enerji akışının durumunu nasıl anlarız?


* Evimiz mabedimizdir. Yuvadır aynı zamanda, huzurumuz, mutluluğumuz, hüznümüz en önemli mekanımızdır. Evimizdeki eşyaların rengi, yeri, bizdeki yansıması çok önemlidir. Bu sebeple evimizin ortamını huzur bulacağımız hale getirmeliyiz. Çiceklerimizi, bitkilerimizi çürütmemeye özen göstermeli, eşyalarımızı sık sık tozdan arındırmalıyız. Yine eşyaların yerini belirli zamanlarda değiştirmeli ya da eşyaları yerinden oynatmalıyız ki enerji ortamda rahatlıkla dolaşsın. Evi temizlerken sirke kullanmaya dikkat etmek de önemlidir. Tütsüler, mumlar da evin enerjisini sağaltmak adına oldukça yardımcıdır. Örneğin kavga olan ortamda bir mum yakmakla ateşin kavga enerjisini absorbe ettiğini gözlemleyebiliriz. Kristal türevi taşları evin dekorasyonunda kullanmak ve bu taşları belirli aralıklarla arındırmak da evdeki enerji açısından oldukça önemlidir. Bilhassa ametist ve kristal kuvars bu hususta özellikle yardımcı olacaktır. 


5 - Hangi eşyalar bize iyi gelmiyor ve hizmet etmiyor?


* Uzun süre kullanmadığınız eşya ve giysilerimizi ısrarla tutmak bizler açısından faydalı değildir. Dolayısıyla bu eşyalarımızı ve giysilerimizi ihtiyacı olan veya işine yarayacak kişilerle sevgiyle paylaşmak bizim için faydalı olacaktır. Yine çekmece ve dolapları her daim derli toplu tutmak da son derece önemlidir. 


6 - Hangi planetten kaçak enerji geliyor?

*Bunu anlayabilmek için haritamızdaki düşük konumdaki gezegenimizi tespit ederek bir nebze de olsa doğum  haritamızı çalıştırmanın yollarını bulmalıyız. Bu konu astrolji bilgisi gerektirdiğinden, konuyla ilgili danışmanlık almak faydalı olacaktır.


7 - Hangi derecelerde korunmamız düşük?


* Bu da oldukça önemli bir konudur. Bazı gezegenlerin belirli derecelerinde korunmamız çok düşer ve sürekli pansuman gerekir. Böyle durumlarda negatif enerji saldırısına çokca maruz kalırız. Gerek rüyalarımızda gerek bedenimizde sebebi belirlenemeyen, tekrar eden hastalık durumları meydana gelebilir. Böyle bir durumda profesyonel yardım almak gerekecektir. 


8 - Bize yetecek kadar topraklanmayı biliyor muyuz?

*Topraklanmak; bahçe, toprak ve bitki ile uğraşmak, ağaca sarılmak çıplak ayak toprakta yürümek gibi yollarla gerçekleştirilerek negatif enerjiyi toprağa veren bir şifa yöntemidir ve herkes tarafından yapılabilecek, oldukça kolay bir yöntemdir. Ayrıca insanın doğasından, insana gerekli olandır. Şöyle düşünelim bizler ne verdik de toprak ana kabul etmedi? Tuz banyosu da bir tür topraklanma yöntemidir. Küvete attığımız bir tutam kaya ya da himalaya tuzu bu konuda işimizi kolaylıkla görecektir. Su da, sükûnetin tadını çıkarmak ve iç sesimizi dinlememizi sağlayacaktır. Bunlarla birlikte içtiğimiz suya sevgi sözcükleri söylemek; suyun, muhteşem hafızasından yararlanmamızı sağlayacaktır. Umut, barış, şükran, teşekkür, sevgi titreşimindeki cümleler su elementinin muazzam şifasını perçinleyecektir. Ek olarak doğal taşları üzerimizde takı olarak kullanabilir ya da topraklanmak için avuç içimizde tutabiliriz. Çakra bölgesine göre, uygun taşı kullanarak vücudumuzun gereken bölgelerini şifalandırmaya yardım edebiliriz. Yine bize iyi geldiğine inandığmız dua, meditasyon, mantra, söz, cümle, objeleri topraklanmak için kullanabiliriz.


Nazan Gönültaş

63 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page