top of page

BALIK BURCUNDA ASIRLIK KAVUŞUM
Herkese merhaba


12.04.2022 Ankara saatiyle 14:48’de Neptün ve Jüpiter 23 derecede Balık burcunda kavuşuyor. Aslında bu kavuşum bir süre önce başlıyor ancak belirttiğim an haritasında Ay Aslan burcunda 28 derece ile yükselecek ve yazımın sonunda vereceğim Esma-ül Hüsna ritüeli de bu saatte yapılırsa çok daha şifalayıcı olacaktır. Neptün ve Jüpiter’in Balık burcunda kavuşumu 166 yıl sonra tekrar gerçekleşiyor. Öncelikle belirtmek isterim ki zamansal döngüde son derece tarihi anlara tanıklık ediyoruz. Gökyüzünün üst üste gelen özel yerleşimleri insanlığı bir çok konuda uyandırmak için elinden geleni yapıyor. Konumuza dönecek olursak bu kavuşumun etkileri çok uzun süre bizlerin hayatlarına çeşitli tesirlerde bulunacak. Balık burcunun yönetici gezegenlerinden biri Neptün bir diğeri de Jüpiterdir. Dolayısıyla bu görünüm kolektifte de çok ciddi etkileri açığa çıkaracaktır.


Türkiye açısından daha doğrusu Türk toplumu açısından bu görünümü değerlendirecek olursak, bir önceki kavuşumda Osmanlı İmparatorluğunun çeşitli anlaşmalar yaptığı ve bu anlaşmalardan önemli çıkarlar elde ettiği dönemlerden bahsedebiliriz. Bununla birlikte bizim deneyimlemeye başladığımız bu kavuşum ise çok önemli bir sabit yıldız ile de kavuşum halinde. Bu sabit yıldız hakkında pek sevimli konuşmak mümkün olmasa da, şunu hiçbir zaman unutmamalıyız ki bizler her olanın aslında bizlerin hayrına gerçekleştiğine inanarak ilerlersek karşımıza çıkan durumlara daha farkındalıkla yaklaşabiliriz. Sabit yıldızın planetlerin kavuşumuna tesirini biraz daha açacak olursak, özellikle dünya üzerinde su ile ilgili bazı öngörülemez olayların yaşanabileceğinden bahsedebiliriz. Su birçok konuda başrolde olacak da diyebiliriz. Yine Neptün burada ayrıca insanların kendi içine dönmeye başlayacağı bir etkiyi de hissettirecektir. Varoluşla ilgili sorgulamarın artacağı bir dönemden bahsetmek mümkün, herkes istese de istemese de kendi içsel inançlarına çekilecek ve aslında bu olması gerekendir diyebiliriz. Yani bir anlamda, bunca etki ve uyaranla hala daha düşünmekten, daha doğrusu varoluşa dair “tefekkür etmek”ten kaçınan insanın, yapacak başka bir şeyi kalmayacağını söyleyebiliriz.


Bireysel anlamda ise kişilerin yükselen burçlarıyla yorumlandığında bu kavuşum herkesi haritalarına göre ayrı ayrı etkileyecektir. Tüm bunlarla birlikte Uranüs’ün kendi evine attığı bir kare açı da mevcut ve bu durum büyük kitlesel dönüşümlerin hızlı bir şekilde, ani ve sıradışı olacağını gösteriyor ancak insanlık da bu dönüşüme ayak uydurabilecektir. Çünkü Kuzey Ay Düğümü’nün de Uranüsle birlikte Boğa burcunda ilerlemesi bunun hayatta kalmak, mücadele vermek, dönüşüme ayak uydurmak adına yapılması gereken tek şey olduğunu vurgulamaktadır. Haritada Plüto’nun konumu ve açıları da bir hayli önemli bilgiler vermekte. Plüto bizlere 2026 yılına kadar dünya topraklarının dahi yer değiştirebileceğinden bahsediyor. Şu kadar ki ülke sınırlarının bile yeniden çizileceği zamanlardan bahsedebiliriz. Bir sonraki yazımda sizlerle bu kavuşumun etkisini sağaltmak adına bir Esma çalışması paylaşacağımı belirterek yazımı şimdilik sonlandırıyorum. Ara ara bu etkisi uzun sürecek olan kavuşumla ilgili farklı yazılarla tekrar bir arada olacağımızı belirtmek isterim. Bir sonraki paylaşımda görüşmek üzere.


Bütüne katkı ve şifa olması dileklerimle


Sevgiler


Nazan Gönültaş

62 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page