top of page

ALDEBARAN KAVUŞUMLU YENİ AY


30/05/2022 Ankara saatiyle 14:30’da gökyüzünde Terazi burcu yükselirken ve Ay ikizler burcunda 9 derecedeyken bir yeni ay gerçekleşiyor. Normalde Ay’ın hilal fazlarını yeni aydan daha çok önemserim fakat özellikle belirtmek isterim ki bu çok özel bir yeni ay olacak. An haritasında yükselen Terazi burcu insanlara, hayatlarındaki dengesiz her noktayı tamamen büyüteceğinden bahsediyor. Haritada yükselen, Jüpiter ve Marstan karşıt açı alıyor ve kesinlikle herkesin hareketi , şefkati, ilgiyi ve duayı haritalarında nereye denk geliyorsa buraya yöneltmeleri gerekiyor. Özellikle okült çalışmalar yapanlar tam olarak bu saatte kendi hazırladıkları bir ritüel varsa muhakkak yapmalılar. Ehemmiyetle vurgulamak isterim ki venüsyen temalardan, bu temaların prangalarından kurtulmak için çok önemli bir vakit. Yeni aylar her daim yenilikten, yeni şeylerin olumlu başlangıcından bahseder ve bu yeni ayın ayrı bir özelliği de İkizler burcunda Aldebaran sabit yıldızıyla kavuşuyor olmasıdır. İşte bu sebeple bizler için son derece destekleyicidir.


Yeni ay haritanın 9. evinde gerçekleşiyor. Yine bu eve denk gelen özel kavuşum gerçek anlamda venüsyen, bütün hayallerimizin İkizler burcundaki mantıkla birleşmesi gerektiğinden bahsediyor. Hayal kurmak, düşünmek, harekete geçmek ve burada Neptün’ün bulunduğu konum dolayısıyla Jüpiter ve Mars’a yaptığı 60 derecelik açısı sayesinde hayallerin Neptün üzerinden daha desteklenebilir olması önemlidir. Günlük rutinlerin de venüsyen temalarla destekleniyor olması ayrıca değerlendirilmeli. Yeni ay etkisiyle sanatsal konular muhteşem bir şekilde gündem olabilir. Sanata dair çok güzel parlamaların yaşanacağı ve bunu herkesin kabınca yaşayacağı bir dönemden bahsetmek mümkün. Hayalleri yazmak, çizmek Güneş ve Ay’ın temsil ettikleri açısından gece ve gündüz farketmeksizin hayallerin gerçekleşebileceğine vurgu yapıyor. Yeni ayla güzel bir ivme kazanarak 3 Hazirana kadar gökyüzünün dualara çok güzel cevap vereceği bir dönemi özellikle belirtmek isterim.


Altını çizerek bir kere daha vurgularsak, önemli kraliyet yıldızlarından biri olan ve Cennetin doğu kapısının bekçisi olduğuna inanılan Aldebaran bu yeni ayda Güneş ve Ay ile kavuşuyor ve işte bu sebeple her kim gerçek anlamda etik olup derinleşirse, dokunmaya çalışırsa topluma ve bilgilerini doğru yayabilirse hem çok ciddi anlamda ilahi, hem de maddi anlamda muazzam bir yükseliş yaşar. Yüksek umutlarımızı vurgulayan 9.evde gerçekleşiyor yeni ay, hepimiz çok iyi biliyoruz ki Yaradan için bir sınır yoktur ama işte bu sınırsızlığı bizlerin de çok yoğun hissedeceği ve sınırsızca dua edebileceği özel vakitlerdeyiz. Yeni ay haritasında bizi uyaran en önemli noktalardan biri ise Merkür’ün 8. evde olması ve 5. evdeki Satürn’e kare açı yapıyor olması; yani çocuklarımızdan yana bir kısıtlama ya da bizlerin onları dille kısıtlamamız, spritüel anlamda çocukların bazı kaygı ver korkularının olması gibi durumlar mümkün ve tüm bunlar hususunda dikkat etmek gerekiyor. Mesela bu dönem birazcık duaya dokunmak, kitap okumak, her türlü kitle iletişim alanından uzak kalmak bizlere çok daha iyi gelecektir çünkü Merkür retro seyirde olduğu için sıradışı, tuhaf ve gerçeği yansıtmayan bilgilerin etkisi çok yoğun bugünlerde. Bu sebeple gereksiz kaygı korku yaratmaması açısından bu alanlardan uzak durmak daha iyi olacaktır.


Haritadaki diğer önemli nokta ise Merkür’ün Plüto’dan aldığı 120 derecelik güzel açı, bu açı da bizlere köklerimize dair araştırmalar yapabileceğimiz, temizlememiz gereken konuları temizleyebileceğimiz doğru zamanlarda olduğumuzu gösteriyor. 7. ev haritada yine çok önemli vurgular yapıyor. Jüpiter, Mars ve Verteks noktası burada bulunuyor ve yine Şiron da burada. Tüm bu görünümün bize verdiği en önemli bilgi 1. Evde yerleşen Terazi burcu temalarına yani ilişkiler, ortaklıklar açık düşmanlıklarla ilgili konularda çok dikkatli olmamız gerektiğidir. Suçlamadan, kızmadan, neden-nasıl diye sormadan ve “ne yapabilirim” diye ilerlemek çok önemldir. Kendimize bu soruyu sorarak ilerlememiz bizi destekleyecektir. Haritanın 8. evinde ise ciddi anlamda yoğunluk bulunmakta. Hepimiz biliyoruz ki uzun süredir gündemimiz, eskiden gizlenen saklanan konuların hiç olmadığı kadar açık bir dille konuşulmaya başlanması. Bu yeni ay bize bu durumun biraz daha artabileceğini, duyduğumuz bazı sıradışı şeylerin daha da yoğunlaşabileceğini gösteriyor. Uranüs’ün Boğa burcunda seyretmesi bütün insanların hayatınıı ciddi anlamda değiştirmeye ve ani şekilde dönüştürmeye devam ediyor.


Bu yeni ay Merkür’ün retro olmasıyla beraber bazı şeylerin belki de tamamlanamayacağından bahsediyor. Bu sebeple özellikle eski ilişkilere dair çok dikkatli düşünülmesi gerekiyor çünkü kadersel seçimler gündemde ve eskinin denenip denenip olmaması belki de kişinin konfor alanından çıkma lüksünü gösterememesinden kaynaklanıyordur diye de düşünmek gerektiğini belirtmek isterim. Son olarak yükselen yöneticisinin 8. evde olması ve Plüton’a kare açı yapması ilişkiler konusunda dem almak, beklemek, durmak çok daha önemlidir diyor bizlere. Dilerim yeni ay kolektife mutluluk ve huzur getirsin.


Benim ve bütünün en yüksek hayrına…


Nazan Gönültaş

54 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page