top of page

AKREP BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI


Herkese merhaba;


25.10.2022 tarih, Ankara saatiyle 13:48’de gökyüzünde Oğlak burcu 28 derece ile yükselirken bir yeni ay gerçekleşecek. Bu yeni ayda yükselene Şans noktası da kavuşum yapacak. Aynı gün yaşayacağımız Akrep burcunun 2. derecesindeki Güneş tutulması da Türkiye saatiyle 11:00 civarlarında başlamış olacak. Tutulmaya gelmeden önce sizlere yeni ay hakkında bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum. An haritasında, yeni ay ve şans noktası kavuşumuna, daha etkili bir görünüm katan başka bir durum Plüto’nun da bu zamanlarda aynı derecede seyretmesidir. Şans noktası ve Plüto kavuşumlarında, ciddi derecede yüksek potansiyelli ruhların gidiş gelişlerini yaşarız yani yeni doğumlar ve ölümler gibi… Plüto, Oğlak burcundaki seyrini sürdürmekte ve biliyoruz ki Oğlak toprak elementini haiz bir buçtur. Bu kavuşumun 12. Evde olması ise bizlere artık bitirmemiz, tamamlamamız gereken şeylerin sonuna geldiğimizi, bunun adeta son şansımız olduğunu söylemektedir zira gökyüzü daha evvelki birçok özel görünümü ile bu şansı defalarca kez sunmuştur bizlere.


Yeni ay Akrep burcunun tam 2 derecesinde gerçekleşiyor ve bu gerçekten çok özel bir derece ve aynı zamanda bu yeni ay Venüs ile tam kavuşumda. Güney Ay düğümü ise Akrep burcunda ve tutuma haritası çok ciddi açılar alıyor. Şöyle ki bu haritayı önümüzdeki temmuz ayına kadar etkilerini sürdürecek diye düşünebiliriz. Tüm yaşanan süreçler Ay ile alakalı ilerleyecek ve Ay her burç değişiminde, her ay bizlere bunu çok güçlü bir şekilde gösterecek. Ay bize konularımızı, gündemimizi değiştirmemiz konusunda uyarılar verecek, Ay’ın girdiği her burç bizlerin haritamızda hangi eve ve konuya denk geliyorsa bizleri o konularla meşgul edecek. Tutulma ve Yeni ay haritanın 9. Evinde oluyor ve burası Jüpiter’in evi, tutulma ise Jüpiter’den bir görünmezlik açısı alıyor. Yine Jüpiter kritik bir derecede bulunurken aynı zamanda Neptün ve Şiron’un sisi altında kalmış durumda. Neptün Balık burcunda ilerlerken sislediği yer madii manevi değerler evi, dolayısıyla bizlere buradan tetikler aldıracağını söylemek mümkün. Jüpiter bizlere ilahi olanla çekişmeden, Yaratan’a bırakmaktan bahsetmektedir. Fakat dünya üzerinde yaşanacak olaylar bizlere öyle yüksek oktavdan gelecek ki bunu yapmakta güçlük çekeceğimiz hallere girebilmemiz mümkün görünüyor. 9. Ev Jüpiter’in evi demiştik daha önce ve Jüpiter olduğu yeri genişletir büyütür, Neptün ve Şiron’un kıskacında olan Jüpiter de bu abartıyı büyütür, görmezden gelir, kurban bilinci geliştirir. Yani Yaratan’a bırakmayı bir an dahi olsa asla ne aklımızdan ne kalbimizden çıkarmamalıyız. Bu tutulmanın ve dahi yeni ay’ın bizlere mesajı öncelikli olarak budur. Akışta kalmak ve tevekkül etmek birincil görevimiz olmalıdır. Yaratan’a güvenmek, sadece ona bırakmak ve aslında her şeyin O’ndan OL’duğunu bilmek Jüpiter’i sağaltacak ve bütün zor ve bilinmezlik yaratan açıları ortadan kaldıracaktır.


Haritada diğer bir görünmezlik açısı oluşturan görünüm ise Mars, Plüto ve Şans Noktası arasındadır ve şu an bu etki başlamış bulunmaktadır. Sonraki zamanlarda İkizler burcundaki Mars aynı zamanda retro seyrine de başlarken iletişime, bilgiye ve ağzımından çıkana çok dikkat etmemiz gerektiğini vurgulayacak bizlere çünkü Plüto bu sırada, “yapmak” üzere kaydedecektir ve bunu çok kısa bir süre içerisinde yapacaktır. 2023 Kova burcu geçişinde ise eyleme dökecektir. Oğlak burcu kayıt, Kova burcu ise sonuç olacaktır. İkizler bucunda bulunan Mars haritanın 5. Evinde yerleşmiştir aynı zamanda, bizi aşk eğlence, yaratıcılık ve çocuklar konusunda çok ciddi bir şekilde uyarmaktadır. Burada konuştuklarımıza, yaptığımız yaratımlara çok çok dikkat etmek durumundayız. Çocuklarla ilgili faydalı yaratımlar yapabiliriz. Aynı zamanda haritada ilişkiler ve ortaklılıklar evi olan 7. Ev ve tam karşısındaki bizi, benliğimizi ifade eden 7. Ev kıstırılmış durumda ve 1. Evde aynı zamanda Satürn yerleşmiş durumdadır. Kova kıstırılmış burçtur burada ve Satürn gökyüzünde şu anda Kova burcu seyrine devam etmektedir. 7. Evde Aslan ve Başak arasında ise verteks noktası bulunmaktadır. Beslendiğimiz nokta Başak burcu temalarından gelecektir, kesinlikle takıntılara kapılmamamız, makul dengeli, ölçülü iletişim kurmamız gerekmektedir çünkü Merkür’ün de istediği bulunduğu Terazi burcundan dolayı, nazik, kibar, sanatsal iletişim kurmaktır. Burada Mantralar, ilahiler, Kur’an sureleri dinlemek kesinlikle çok faydalı olacaktır. Bunu özellikle yeni ayın da gerçekleşeceği tutulma gününde yani bahsettiğim anlarda yapmak ve tüm gün vakit ve fırsat buldukça gerçekleştirmek oldukça faydalı olacaktır.


Satürn Kova burcunda seyrine devam ederken, Plüto’nun da Kova seyrini beklemketedir fakat şu anda kısıtlandığınız, sınırlandığınızı hissettiğiniz konu ne ise bunun bu tutulma ile dönüşüm yaşayacağını bilmenizde fayda olduğunu belirtmek isterim çünkü Merkür’den çok güzel bir açı alıyor Satürn, dolayısıyla dilediğiniz her ne ise bunun için vakit ayırıp dua etmenizi, yaratım yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim çünkü çok destekleyici bir görünüm olduğunu özellikle vurgulamak isterim. Haritada Güneş ve Ay dişil ve eril dengeden bahseder, Akrep’te oluşan yeni ay ve tutulma tutkulu zamanlardan da bahsettiği için hiçbir şeyi abartmamamız gerektiğini de vurgulamakta fayda görüyorum. Bu fiziksel anlamda da biraz abartıdan kaçmamız gerektiğini de gösterir bizlere. Güney Ay Düğüm de Akrep burcunda olduğu için burası geçmişe, karmaya, atalara ait bilgileri ve kodları da taşıyor olacaktır. Göyüzünd bunlar olurken ben de sizlere yeni ayda başlamak üzere, tutulma açısından çok destekleyici çeşitli ritüeller ve Esma-ül Hüsna çalışmaları yayınlayacağım. Daha sonraki paylaşımlarda görüşmek üzere, benim ve bütünün en yüksek hayrına …

Sevgiler

Nazan Gönültaş

36 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page