top of page

AKREP BURCUNDA AY TUTULMASI


Herkese merhaba;


16 Mayıs 2022’de 25 derece Akrep burcunda Ay tutulması yaşanacak. Saat 07:14’ de gökyüzünde dolunay oluşacak ve bizler de tutulmanın etkisine tam olarak girmiş olacağız. Ay ve Güneş’in bu tam karşıt hali olan dolunaylar, bizim ışıklar dediğimiz bu iki gök cisminin kozlarını tam olarak paylaştığı zamanlardır. İşte tam bu anlar aynı zamanda kadersel döngünün de kırıldığı zamanlardır. Bu sebeple tam dolunay esnasında aklımızdan geçenler son derece önem teşkil eder. An haritasında İkizler burcu yükseliyor ve haritanın 12. evi adeta gökyüzündeki şenliğin ilanını yapıyor. Merkür 12. evde ikizler burcunda ve retro seyrinde olduğu için bizlerin gerçeklik temaları ile gündemler yaşayacağımızı söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle kendimize karşı ne kadar dürüst olduğumuz ve aynı zamanda çevremize, içinde yaşadığımız topluma ve dahi kolektife karşı ne kadar dürüst olduğumuzla ilgili yüzleşmeler yaşayacağımız ve eğer dürüst isek de bunun karşılığını alacağımız bir tutulmadan bahsetmek mümkün.


Tutulmanın etkileri bir hayli yüksek çünkü bu tutulma rüzgarı ile insanlığın varoluş sorgulamasında daha önce hiç bu kadar cesur davranmadığına sıkça şahitlik edeceğiz. “Ben bu dünyaya neden geldim? Varoluş amacım nedir?” ve benzeri sorgulamaların sıkça yaşanacağı zamanlar içerisinde olacağız. Ay ise an haritasında Akrep burcunda ve aynı zamanda Karma asteroidi ile de kavuşum halinde. İşte bu oluşum da insanları yine sorgulamaya yöneltecek oluşumlardan biri. Dolayısıyla daha önce varoluşu hiç sorgulamamış kişilerin bile durup düşüneceği, ani aydınlanmaların yaşanacağı dönemlere gebe olduğumuzu söylemek son derece doğru olacaktır. Yeni uyanacak olan ruhların açığa çıkacağı bir döngü bu aynı zamanda ve bu ruhların karmadan geldiğini de söylemek yanlış olmayacaktır. Gökyüzü bu tutulma ile karmik uyanış yaşayacak olanlara güçlü bir sinyal gönderiyor da diyebiliriz.


Haritada Güneş, Uranüs, Kuzey Ay Düğümü ve Merkür, tüm bu saydığım gök sahiplerinin hepsi 12. evde bulunuyor. İşte tüm bu bahsettiğim etkilerin haritada 6-12 aksında yaşanıyor olması bizlere gitmemiz, anlamamız, öğrenmemiz gereken yerin bu döngüde 12. evi açığa çıkarmak olduğunu ifade ediyor. 12. ev bizlerin bilinçaltı hapishanesi dediği ama aslında diğer tüm döngülerimizin, karmamızın, geçmişimizin de anahtarını elinde tutan evdir. Çözümlemeler bu ev yardımı ve farkındalık ile oluşur. Dolayısıyla bu ev temalarına bilhassa önem vermemiz gerekiyor. Aynı zamanda Boğa burcu temalarına da çok önem vermemiz gerekiyor zira Kuzey Ay Düğümü burada ve bizim gitmemiz gereken yer de burada. 6. evde ve Akrep burcunda bulunan Ay ise rüyalarımız ve duygularımızın aynı zamanda duru sezilerimizin ciddi anlamda tetik alacağından bahsediyor bizlere. Yani hissedişler, görüler, duyular öyle artacak ki bunlara kayıtsız kalamayacağız. Ay’ın retro seyirde olan Karma ile kavuşumu bizlere “HATIRLAMAK” konusunda çok ciddi tetikler aldıracaktır. Yine haritadaki bir diğer önemli açı ise Güneş ve Satürn arasındaki kare açıdır. Bu açı bize birden yaşam enerjimizin yok olduğunu hissettirebilir. Güneşi zembolize eden tüm figürlere olan güvenimiz sarsıntıya uğrayabilir.


Sözün özü güvendiğimiz dağlara kar yağabilir fakat sistemin bunu yaparken bize söylemek istediği de tam olarak Yaradanın var ettiği ilahi nizama güvenmemiz gerektiğidir. Şunu katiyetle unutmamalıyız ki bizlere şah damarımızdan yakın olduğu daha bizler küçücük bireylerken söylenilen ve birer yansıması olduğumuz Yaradana güvenip, yolumuza devam ettiğimizde imkansız olarak gördüklerimizin dahi nasıl gerçekleştiğine şahit olabilmemiz son derece mümkündür. Bu tutulmanın varoluşun kutsal nizamına yürekten inanan ve güvenen herkesin ödüllendirileceği bir tutulma olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Haritadaki uranyen etkili Şiron Venüs kavuşumu hakkında da bir şeyler söylemek isterim. Kişilerin karmik ruh eşleri ile çok ani, çok sıradışı ve beklenmedik bir şekilde karşılaşacağı zamanların içindeyiz. Güçlü karşılaşmalar yaşayabiliriz ve bu aslında bizlerin tam olarak yaralarımızdan aldığımız şifadır diyebiliriz. Bütün bu etkiler ışığında verebileceğim en önemli tavsiye ise naçizane Satürn ile çekişmemek, gerektiği yerde bırakmayı bilebilmek olacaktır.


Sizlerle bir sonraki yazımda tutulmanın etkilerini sağaltmak ve tutulmadan en yüce en hayırlı şekilde faydalanabilmek adına bir çalışma paylaşacağım. Bütüne katkı olması dileklerimle…


Sevgiler


Nazan Gönültaş

139 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page