top of page

30 NİSAN BOĞA BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI


Herkese merhaba;


30/04/2022 tarih Ankara saatiyle 23.28’de Boğa burcunda yaşanacak olan Güneş tutulması gerçek anlamda özel bir tutulma olacak. Haritada tüm yoğunlaşma ve aksiyon haritanın sağ alt kısmında ve bir köşe evde gerçekleşiyor. Tutulmanın en önemli özelliği bir köşe evde, sabit burçta bulunması ve Uranüs’ün bu duruma eşlik ediyor olması. Tutulmanın gerçekleştiği derece ise üç tane sabit yıldız tarafından kıstırılmış durumda. Tutulmanın en sert enerjisi Uranüs’ün ani, sıradışı, beklenmedik toprak döngülerini değiştirecek ve bunu Satürn’den aldığı kare, yani mücadele açısı tesiriyle kesinlikle yüzyıllara damgasını vurarak gerçekleştirecek olmasıdır. Sabit enerji o denli yoğun ve tutunmuş durumda ki bu husustan başka türlü bahsetmek pek mümkün gibi görünmüyor.


Tutulma her şekilde tam manasıyla toprağı, toprakla ilgili konuları tetikleyecek ve etkileyecek gibi görünüyor. Bu konuda önemli gezegenlerin sabit burçlarda yerleşmiş olmasının ve Uranüs’ün devam eden Boğa burcu seyrinin etkisinin çok fazla olduğunu söylemek önemli. Tutulmanın bir diğer sert enerjisi ise Satürn ile Merkür arasında yoğunlaşıyor. Yine Kuzey Ay Düğümü de gökyüzündeki seyrine Boğa burcunda devam etmekte ve yine sabit bir burç tarafından ağırlanmakta yani toprak grubu bir burçta oluşuyor tüm yoğunluk ve toprağa dair mücadelenin artacağı bir döneme girildiğinin ön bilgisini veriyor bizlere.


Harirtanın bir diğer önemli noktası satürnyen kişilerle ağız dalaşına girmemek. Kişi kendi yoluna bakıp, görev bilinci oluşturarak harekete geçmeli. Haritada 5. evdeki Merkür, Oğlak burcunda seyrini sürdüren Plüto’dan muazzam bir 120’lik açı alıyor ve bu açının tutulmayı destekleyen en önemli açı olduğunu söylemekte fayda var. Bununla birlikte tutulma anında Venüs ve Jüpiter’in de Balık burcunda kavuşuyor olması yine oldukça önemli etki barındıracak. Kavuşum 3. evde gerçekleştiği için ve 9. ev de 3. evin karşıt evi olduğu ve bu evin de doğal yöneticisi jüpiter olduğu için, ağzımızdan çıkan kelimelere son derece dikkat etmemiz gerektiğini vurgulamak isterim. 3. ev iletişimin evi olduğu için kelimelerimizin An’da gerçekleşeceği zamanlarda olduğumuzu vurgulamakta fayda var. Tutulma anında 27 derece ile Yay burcunun yükselmesi ise burcun derecesi de göz önünde alındığında oldukça mistik zamanlarda olduğumuzu ifade ediyor bizlere. Bu zamanlarda evrenin bizlere sembollerle verdiği mesajlara ya da rüyalarımıza daha dikkatle yaklaşmamızda fayda vardır.


Kadim zamanlardan da bilindiği üzere tutulma önceleri ve anında, insanlar çeşitli dualar ederler ve ritüeller yaparlar ben de sizlerle Merkür Plüto açısından faydalanmak ve sert etkileri sağaltmak adına bu hususlarda paylaşımlarda bulunacağım. Tekrar haritaya dönecek olursak, Merkür an haritasında İkizler burcunda, 5. eve yerleşmiş durumda ve kendisine Kuzey Ay Düğümü de eşlik etmekte. Bu yerleşim ise ülkede bulunan genç nüfusun da tutulmadan kadersel etkiler alacağını göstermekte bizlere. Yani gençlerin biraz plütonyen etkiler altına girecekleri bir tutulmaya adım atacağız. Ancak bu durum beraberinde muazzam bir değişim ve dönüşüm getirecek bunu da aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Bu sebeple bizlerin tavır, tutum ve davranışlarımızın, hal ve hareketlerimizin ne kadar gerçekçi olduğu bu tutulma sürecinde ciddi anlamda göz önünde bulundurulması gereken husus. Örneklemek gerekirse, ağızdan çıkanın ne şekilde harekete döküldüğü, eyleme dönüştürüldüğü ile alakalı çalaışacak bir etkiden bahsediyorum tam manasıyla.


Burada bahsedilmesi gereken diğer bir önemli nokta ise Mars’ın Balık burcunda seyretmesidir. Bu görünüm eril enerjinin bazı duygusal gelgitlerinin olabileceğini göstermekte bizlere. Yani her zaman dile getirdiğimiz üzere dişil-eril dengesinin teraziden şaşmaması gereken bir süreci vurguluyor bizlere bu seyir. Gökyüzünde Venüs de, Jüpiter de Balık burcunda seyretmekte ve Neptün yıllardır bu burçta bulunmakta. Venüs ise tutulma öncesinde Neptün ile kavuşmuş olacak. Sizlere bu kavuşumdan daha önceki paylaşımlarımda bahsetmiş durumdayım. Dolayısıyla hem bu kavuşumu hem de tutulmayı birlikte değerlendirmekte fayda var diye düşünüyorum.


Benim ve bütünün en yüksek hayrına

Nazan Gönültaş


103 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page