top of page

16.03.2021 | Merkür Balık Burcunda

16 Mart 2021’de, Ankara saatiyle 01.26’da Merkür, Balık burcuna geçiş yapacak. Merkür bu burçtayken kişiye müthiş bir imajinasyon yeteneği verir. Yeteneklerinizi yazıp çizmenin yanı sıra hayal etmeniz, imaje etmeniz bu hayallerin oluşumu adına oldukça destekleyicidir. Bu çekim yasasını da açığa çıkartır, hayal ederiz ve bu hayali kendimize kuvvetle çeker, oluştururuz.


Haritadaki en önemli nokta 4. evdeki Ceres, Chiron kavuşumu... Burada gündem aileye, köklere doğru çekilir. Bu alanlara dair beslenmeyle ilgili alınmış yaraların zihinde tekrar açığa çıkması ya da yeni yaralar oluşması olasıdır. Haritanızdaki yerleşimlere bağlı olarak bu kavuşumda geçmiş yaralar kapanabilir de...


Bir diğer önemli nokta ise Ay, Plüton kavuşumu. Bu kavuşumda özellikle takıntılı hallerden uzaklaşmalı ve kurban bilincine girmemeye dikkat etmelisiniz. Çünkü Balık burcunda Merkür’ün yanı sıra Neptün, Güneş ve Venüs de var. Dolayısıyla bu geçişler boyunca kendimizi güçlü hissetmeli, güçlü tutmalı, bu güce inanmalıyız. Pasif davranmamalı ve pasif hissetmemeliyiz. Gündemimizdeki konulara dair yeteneklerimizi, potansiyelimizi görebilmeliyiz.


Merkür’ün Balık geçişinde an haritasında Kuzey Ay Düğümü ile DC kavuşumu ve dolayısıyla Güney Ay düğümü ile Yükselen kavuşumu mevcut. İlişkilerimizle alakalı tutumlarımızdan bahseden ve dikkate alınması gereken bir yerleşim. İkizler’de olması ayrıca güçlü kılıyor. Bu yerleşim etkisiyle geçmişin buhranına hızlıca çekilebilirsiniz. Fakat burayı sadeleştirir, berraklaştırırsanız muazzam bir ilerleme kaydedebilirsiniz.


Nazan Gönültaş


3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page